2014. Izložba: OTRGNUTI OD ZABORAVA: oružje i muzički instrumenti u požeškom kraju

Autor: Marina Kotarac, diplomirani arheolog
Projekat podržan od strane Ministartsva kulture i informisanja RS

Gradska galerija Požega
24. decembar 2014. – 20. januar 2015.

Kulturni centar Požega, uz podršku Ministarstva kulture i informisanja Republike Srbije, realizuje projekat „Otrgnuti od zaborava“ u cilju prikupljanja i evidentiranja starina požeškog kraja. U prvoj godini realizacije, projekat „Otrgnuti od zaborava“ je bio podržan od strane Nacionalne službe za zapošljavanje Republike Srbije. Naša akcija „Otrgnuti od zaborava“ je prilika da se stariji sugrađani podsete, a mlađi upoznaju sa istorijom i tradicijom svog kraja. Cilj projekta jeste da se ukaže na bogatstvo i značaj očuvanja kulturne baštine i nasleđa ovog kraja.

Projektom „Otrgnuti od zaborava“ predmeti poput starog oružja, muzičkih instrumenata i ostalog građanskog pokućstva, ugledali su svetlost dana i probudili zaboravljene uspomene. Svaka kuća, svaka porodica ima bar po jedan predmet koji čuva „još od pradede“, i svaki taj predmet prati životna priča onoga ko je taj predmet posedovao. Vraćanjem predmeta „u život“, i njegovim izlaganjem, ispisuje se istorija Požege.

Napišite komentar